Kabin Memurları Ortalam Maaşları

Kabin memurluğunun maaşlarıda şirketlere göre degişiyor. Genelde Thy'da diğer hava yolu şirketlerine göre biraz daha yüksek seviyede seyrediyor. İşte size özel hava yolu şirketleri ve ortalama maaş miktarları. Maaşlar euro ve dolar üzerinden ödeniyor.


atlasjet ortalama 800 1000 arası euro
bestair kabin amiri 850 euro memur 400 750 euro arası
saga airlines kabin amiri 640 memur 440 euro
inter airlines kabin amiri 650 memur 550 dolar arası
world focus 650 dolar(ankaair)
free bird 600
europegasus 450
euroizair 550 euro

40 yorum:

Adsız dedi ki...

1982-1986 arasında THY'da kabin memurluğu yaparken, bir yandan da TASSA'da çalışmıştım. O dönemde 1980 darbesi sonrası maaşlar bir süre dondurulduğundan maaş sorunu olmuştu. Yaptığım araştırmada, dünya havayolları şirketlerinde bir skala olduğunu öğrenmiştim. Buna göre, kaptan 9 birim maaş alırken, temizlikçi 1 birim alıyordu. Bu tabloda hostesin yeri ise 3 birimdi. Yani havayolunda kaptan ne alıyorsa, hostesin bunun 1/3'ü almasi söz konusuydu.. Bugün hala aynı skala geçerli mi bilmiyorum. Bu skalayı o zaman Dünya Hostesler Derneğinden almıştık.

Adsız dedi ki...

Kayıtlı olan kabin memurluğu maaşları ne zamandan kalma merak ettim doğrusu, Türk Hava Yolları'nın son uygulamaya göre kabin memuru maaşı 3.022 TL.Bu durumda diğer şirketlerin ortalama maaşları çok gülünç gözüküyor.Nedeni gayet açık, her an ölümle burun buruna olup mesleğini icra et ve 800 TL, 1.000 TL gibi son derece gülünç rakam aralığında maaşa sahip ol.Türk Hava Yolları kabin memuru maaşı gayet akıllıca tespit edilmiş bir miktar!..

Adsız dedi ki...

Her an ölümle burun buruna olmak mı? Çok gülünç, o paranın hangi kısmını ne yaparak hak ediyorlar acaba? Hayatları tehlikedeymiş öyle mi? İnşaatlarda kedi köprüleri üzerinde,metrelerce yüksekte yaz kış demeden çalışan insanlara ne demeli? Ne kadar kazanıyorlar? Her sene kaç kişi bu şekilde ölüyor, kaç hostes bu şekilde öldü? Hayat tehlikesi böyle olur. Bu bir meslek değil bence. Ben senelerce dirsek çürütüp avukat oldum,ileri derecede yabancı dilim var, 1 senedir aldığım maaş 500 TL. Staj sonrası da ortalama 1.500 TL. Kesinlikle gülünç. Doğru düzgün bir eğitim şart değil,şişmanlama yeter! Bu kadar para için bir zahmet riski en az olan ulaşım yöntemlerinde birazcık uykularından fedakarlık etsinler. Ayrıca o 800-1000 Türk Lirası olarak yazılmamış, biraz dikkat edin de doğru düzgün yorum yapın.

Adsız dedi ki...

avukat olan adsız arkadaşa ithafen yazıyorum sizin mesleğin eğitim aşamalarından ve zorluklarından bi haber olduğunuz ne kadar da açık yazık ben de öğretmenim senelerce ben de dirsek çürüttüm tezli yüksek lisans yaptım ana dilim seviyesinde 3 tane de yabancı dile sahibim sizin sektörünüzde ki maaşınızın düşüklüğü iki mesleği zorluk bakımından kıyaslamınıza neden olmamalı hak etmek soyuttur somut hale dönüştürüp kıyaslayamazsınız havacılığın zorluklarını etraflıca araştırın ondan sonra yorum yapın o zaman ben de şöyle bi yorum getirreyim aldığınız stajyer maaşının azlığından bahsetmişsiniz hangi stajyer maaşı yüksek ki ...... :)

ilgisiz78 dedi ki...

16 Haziran 2009 Salı 04:29 tarihli metni yazan ve staj sonrası 1500 tl kazanan "Avukat" bay/bayan'a yanıt: Hukuk eğitimi size hukuk alanında bilgi verir doğrudur, keşke bilmediğiniz alanda cahilce yorumlar yapmasanız...Kabin ekibi sürekli radyasyon alır, basınç değişimi iç organlarını, düzensiz uyku tüm vücudunu yıpratır. 3-4 yıl kabin memurluğu yapan hemen her çalışan boyun ve bel fıtığından şikayetçidir. Bayanların doğumları bu nedeniyle mesela masabaşında zavallı narin dirseklerini çürüten arkadaşlarımızdan daha zor olur. Erkek ve kadın özel hayatları, aile ilişkileri ciddi sabır ve anlayış gerektirir. Yazınızdaki empati yoksunluğunu dikkate alarak bu durumu detaylandırmıyorum. Resmi tatilleri, bayramları yoktur. Anlayışsız yolcuların özellikle bayan kabin memurlarına azarlama hatta tacize varan hareketlerini kibarca alttan almak psikolojilerini yıpratır.Dahası ölüm riski meselesi uluslar arası düzeyde kabul görmüştür ki bu kabin ekibinin eğitim görmüş ancak yeter düzeyde olgunlaşamamış halk tarafından çekilemeyen maaşlarının ortalamanın üzerinde oluşunun bir nedenidir. Uçuş sırasında herhangi bir terör olayı kabin memurlarının belli tepkileriyle karşılanır, zorunlu iniş, pilotların yada yolcuların zehirlenmesi hatta kalp krizi geçirmesi halinde ilk müdahaleyi kabin memurları yapar, Yangın çıkarsa uçağı kabin memurları tahliye eder ve son olarak uçaktan onlar ayrılır. Yani Kabin memurluğu kültürümüzde iyi ahlaklı insanların minnetle karşıladığı misafirperverlikten, hizmetten daha fazlası ile sorumludur. Çok bilgili olmaya gerek yok biraz gazete okuyan bir iki belgesel izleyen halktan biri dahi yaşanmış kazalarda uçuş ekibinin kimi zaman nasıl can verdiğine kimi zaman nasıl onlarca yocunun hayatını kurtardığına tanık olmuştur. Genel anlamda hiçbir meslek çok kolay değildir, ne avukatlık ne inşaat işçiliği ne de kabin memurluğu. Kendinize saygınız varsa insanların emeğine saygısızlık etmeyin. Kabin memuru nasıl yaşar bilenler bilir, o bilenlere bütün içtenliğimle saygılarımı gönderiyorum...

Adsız dedi ki...

En azindan stajyerken maaş almışsınız. Ben turizm işletmeciligi okudum anadilim seviyesinde 3 yabancı dil seviyesinde 4 dil biliyorum, bende tez yazdım, yuzlerce gunluk zorunlu stajım vardı. Istanbuldaki cok buyuk bir 5 yıldızlı otelde staj gordum, iş geliştirme ve insan kaynakları departmanlarında fakat bana bırakın maaşı yol parası, yemek bile vermediler. Tabiki haklısınız insaatta calisanlar hakkinda ama ayrim yapmamak gerekir. Her işin zorlugu var ancak baska isleri de kucumsemeyiniz.

Adsız dedi ki...

Böyle bir şey görülmemiş tabii ki, şu saçmalığa bakarmısınız, THY maaşları ile diğer şirketlerin maaşları arasında resmen bir uçurum var.Bu durumu ''Gülünç'' tabiriyle açıklamak yetersiz kalır herhalde!..

Adsız dedi ki...

Sayın Avukat Bey/Hanım bir Kabin Memuru olarak size sadece şu sözleri söyleyebilirim:
Ölüler dirilerin hergün helva yediğini sanarmış.

süeda dedi ki...

o avukat olmuş olan ama aslında dünyadan haberi olmayan kişiye: acaba hafiften bir kompleksiniz mi var kabin memurlarına karşı? ne demek sadece şişmanlama yeter? bu kadar çapsız düşünüp, bu kadar saçmalayan bir insan nasıl avukat olabilmiş acaba? ben de kabin memuruydum. de ki benim başıma bir olay geldi ve şansa bu şahsiyet gibi de bir avukattan yardım istedim. düşünsenize bir. ve de avukatmış. o şahıs ne benim yapmış olduğum meslek hakkında ne de bir inşaat işçisi hakkında konuşmasın. avukat olana kadar keşke 2 tane belgesel seyretseymiş. 4 sene vermiş okula ama kaç yazar? sen gel de bir gün kabinde çalış. sadece bunu söylüyorum. bakalım o zaman böyle cahilce konuşabilecek misin?

Adsız dedi ki...

ben de kabin memurluğu için iş başvurusu yaptım ancak yazılanları okuduğumda içim ürperdi açıkcası.insanlar meslekleri hakkında yargılanmamamlı bence avukat olan muhterem çok saçmalamış akılsız bir insan hiç bir iş yapamaz ayrıca havaalanında çalışan insanların nasıl ezildiğini ayrıca günde kaç yüz insanla uğraştığını sanırım tahmin edememiş. ben de böylesi bi yoruma karşılık vermeden duramazdım her şeyden önce insanlara saygı duymak lazım.

Adsız dedi ki...

turizm işletmecilği okuyan 3 tane ana dili gibi dil bilen arkadaş yalan söylemeyin lütfen ben 20 yıldır turizm otelcilik sektöründeyim hiç bir 5 yıldızlı otel personelini aç bırakmaz ve üstelik stajyermissin stajyer maaşları ap acık elli ne kadar alacagını beklyorsunki birde artık şimdi otelcilikte turzim işletmeciliği mezun olmayan kalmadı ve hemen hemen hepsi iki yada üç dil biliyor en arka planda çalışandan tut en ön planada çalışana kadar hepside turizm mezun ve en az 2 dil bilirler yani bu işler para kazanmak sadece okumakla olmuyor dirsek çürüteceksin ondan sonra parayı düşüneceksin sen daha meszun olmadan çok yüksek maaş bekliyorsun ee madem kendine güvenin çok git kabin memuru ol 3 dilde biliyomussun işte ne güzel ve şunu bil yada araştır kabin memurluğu dışardan göründüğü kadar süslü püslü basit bir iş deil...hayatı biraz daha araştır tecrübe kazan sonra buralara yazı yaz yavsiyem

Adsız dedi ki...

Tüm yazılanlardan çıkan sonuç şuki,kimsenin başkasının yaptığı işe saygısı yok.Bilgi sahibi olmadan yorum yapan insanlar,bir kez düşünsünler lütfen.Herşeye yorum yapmak zorundalarmı?Hani derler ya,"Ateş düştüğü yeri yakar"

melike dedi ki...

Bende THY da kabin memuruyum ve sandıkları kadar kolay olmadığını söyleyebilrim elbette avatajları var bu işin ancak sürekli bir korku var insanın içinde ya bu seferimde birşey olursa diye unutmayın kimse canını boşuna tehlikeye atmaz arkanızda sizin bakımınıza ihtişyacı olan bir aileniz varsa atarsınız ancak lütfen küçümsemeyin hiç birşeyi unutmayın sizin maaşınızıda biz belirlemioruz hırçınlığınız bize olmasın yıllarca dirsek çürüttüysenizde bunu bu şekilde dile getiremezsiniz avukat bey/bayan çünkü herşeyi siz seçtiniz kaderiniz ve seçimleriniz sizin elinizde aynı benim bu işi seçmem gibi seçim sorumluluğu bize ait ama uçağım düşer ise bunu ben seçmiyorum bizimde işte böyle bir zor işimiz var ve kabin memurlarının hiç birisi cahil yada kültürsüz insanlar değil öyle saçını sarıya boyayıpda boya küpü olan kimse THY na elini kolunu sallayarak giremiyor hepimizin kültürü ve seviyesi yüksektir benimde 3 dilim var ve tıp okumak isterdim ancak hayat şartları elvermedi bu yüzden lütfen sözlerinizi seçerken
daha dikkatli olun sözlerinizde!!!!

Adsız dedi ki...

thy kabin memurluguna kabul edildim ancak 10 yıl boyunca işi bırakmama şartı varmış diye duydum. ben bunu 10 yıl boyunca yerde calışmayı talep edemezsin diye biiyordum acaba böyle bir şart var mı ? ve de hamile kalmama şartı oldugunu okudum internette. acaba hala var mı varsa ne kadar? şimdiden t.ederim

cb dedi ki...

ben özel bir şirkette eğtim görüyordum eğtimin son günü sadece bir sınavdan 3puan eksik aldığım için kowuldum istifa imzalttlar üstelik sertifikalarım vs verildikten sonra ve hala çalşıyor gözküyorum 15 gün snra uçş bile verdiler okadar komik bi durumki tekrar gidip konştum ve sınav yüzünden kowulduğum yenilendi üstelik hiç bir sorunumz yoktu ogüne kadr...bilmiyorum ama thy en iyisi sanırm bu sektörde en azndan çalışan hakkı falan vrdr kafalarına göre çıkarmıyolardr insanları...

Adsız dedi ki...

herkesin herkesin mesleğine saygılı olması lazım.. herkes de yaptığı işe göre bir maaş alır. bu kadar yorum yapan awukata sesleniyorum madem bu kadar beğenmıyorsunuz bence hemen awukatlıgı bırakıp kabin memurluğu için başvurmalısınız. tabi onlar sizi uygun görürlerse..

Adsız dedi ki...

bu kadar adsız, avukat arkadaşa yüklenmiş bence yüklenmeyin, bu arkadaşların hoşgörüsüzlüğü yüzünden kabin memurları sıkıntı çekiyor, eğer bu şekilde düşünmemiş olsaymış diğer adsız arkadaşın dediği gibi empati yapsaymış, bu diyalog bu kadar uzamazmış,
kimse kimseyi horgörmemeli, ben okudum sen okumadın, aldığın maaş benimkinden çok, 3~5 dil biliyorum deyip çemkirmemeli
hepimiz aynı t.c. vatandaşıyız, birbirimizin yükselmesini hatta başkasının aldığı maaşın yüksekliği rahatsız değil mutlu etmeli, ne güzel diyebilmeli insan. Allah hepimize çok paradan ziyade çok sabır ve iman gücü nasip etsin. sabır ve iman olunca parada gelir hoşgörüde,

Kübra dedi ki...

Kabin memurluğunu basit görenler ve yıllarca dirsek çürüttüğü halde maaşlarını beğenmeyip hosteslerin hak etmediği halde yüksek maaş aldığını düşünenler buyrun siz de hostes olun o zaman, ne duruyosunuz ki! Hosteslerin eğitimsiz olduğunu düşünenler halt etmiş. Ben İstanbul Üniversitesi Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri bölümünde okuyorum. Bunu eğitimden saymayan arkadaşlara hiç bir sözüm yok! İlla AVUKAT , doktor ya da öğretmen olunca mı eğitimli sayılıyorsunuz? Eğitimli olmak demek kendini geliştirmektir istediğiniz kadar avukat doktor ya da başka bir şey olun kendinizi geliştirmedikten sonra boşş! Kaldı ki kabin memurluğu bu konuda üst seviyededir inanın o kadar basit değil her önüne gelen kabin memuru olamıyor. Sadece aklınızla icra edilebilen bir meslek değil ruhunuzu da vermelisiniz. İyi ki bu bölümü okuyorum ileride kabin memuru olduğumda gururla yapacağım mesleğimi tüm önyargılara rağmen...

Adsız dedi ki...

25 yaşımdayım ve 3 yıllık avukatım.Evet hukuk fakultesi zor bir bölümdür.Dersleri çok ağırdır.Ancak bu en kolay kısmıdır.Avukatlık aslında bir yetenek işidir.Ben bu işten 4000 TLye yakın kazanıyorum.Siz başarısız biri iseniz elbette az bir ücrete çalışmak zorunda kalırsınız.Düşüncesizce yorum yapan Avukat;eğitimli ancak kişisel gelişim sağlayamamış biri olsa gerek.Kız arkadaşım kabin memuru ve birbirimizi doğrudüzgün göremiyoruz.Arasam ulaşamıyorum.Birlikte sosyal yaşamımız yok denecek kadar az.Seferden sonrada dinlenmek zorunda oluyor.Bu yüzden beraberliğimizi çoğunlukla evde geçiriyoruz.Herkese kibar olmaya çalışmak ve sürekli isteksiz bir gülücükle dolaşmak ve bunu belli etmemeye çalışmak hiç kolay değil.

seyma dedi ki...

merhaba.ben seyma.ben nevsehir de thy nin anlasmalı oldugu kapadokya üniversitesini kaydolucam.söylediğim gibi.thy ye hostes yetiştryo bu okul.ancak kabin memurluğu nasıl bir meslek.bu soruyu hostes bayanlara soruyorum.çok istiyorum bu mesleği.lütfen cvp verin.tesekkürler.

Adsız dedi ki...

Freebird en az 700 en fazla 1350 euro maaş vermektedir.Tablo kesinlikle yanlıştır.

Adsız dedi ki...

hostes arkadaslarım ne hayati tehlikesi yaa???sokakta yuruyen evde oturan insanla aynı ölüm riskini tasıyosunuz..herkes her an ölür gider hayatın gercegini bu kadar dramatikleştirmesek??avukat arkadasımıza gereksiz yere yuklenmişşiniz birazzzz...yani acıkcası bir avukatla bir kabın memuru da kendini bir tutmasın..emin olun ki bir avukatın hayati riski sizden daha fazla..aldıgı tehditlerinden tutun da baska seylere kadar..ha ben avukat degilim...ama herkes bilir onların ne cok okudugunu...duznsiz hayat mı,,yorgunluk mu,,al mesela bankacılar ne yapsın..vucut saglıgı mı...bir bankacı kac saat bilgisayar basında oturur...mesela ben bir muhendisim...biz de mesai yapıyoruz...alın parannızı güle gule harcayın da tek anlamadıgım ..demeden gecemicem..neden diger sirketlerin hostesleri oyle az alıyormus? thynin hosteslerimi hayati tehlikedeymiş bir tek??digerlerin canı can degilmiymiş?eggitim seviyesi? daha gecen gun thy de bir hostesin yabancı yolcuya "yanlıs koltukta oturuyorsunuz,buraya oturmalısınız" cumlesini ingilizce söyleyemedigine yolcularla sahıt olduk ki,aradan ogrenci bir kız kalkıp bu yabancı yolcuya hostes arkadasımızın derdini anlattı...havacılık sektorunun zorlukları mı??:) amcam pilot, en yakın 2 arkadasım pilot...hangi meslekte o kadar maas alıp, bir de ustune geziyorsunuz?? bu süperman olayından vazgecin bence..

Adsız dedi ki...

arkadaşım ne güzel söyledin .tabiki herkesin işi zor sadece kabin görevlilerimidir zorluk çeken yani.maaşlarına bir şey demiyorum hakedebilirler yada haketmezler ama bütün işler zordur hepsi saygı ister .

Adsız dedi ki...

Bir önceki yazan arkadaşım, lütfen saçmalamayalım. bizim bahsettiğimiz şey havadasın; ve küçücük bir aksilikte uçak düşerse eğer hayatta kalma şansın çok düşük tabikide ölüm her an herkesin başına gelebilir ama uçan bir kişiyle büroda çalışan bir kişinin tehlike sınıfı aynı mı sence. Lütfen söylenenleri dikkatlice oku ve mantıklıca yorum yap.
Kabin memuru olmak zor bir iş herkes kaldıramaz, ne kadarda kolay bir iş gibi görünsede çok yorucudur onun nöbetleri, gece uçuşları insanı sosyal yaşamdan uzaklaştırır. yazın herkes tatil yaparken sen uçarsın, herkes yılbaşını kutlarken sen havadasın vs vs THY akıllı bir şirkettir ve bunları detaylıca düşünüp ona göre maaş verir.

Adsız dedi ki...

Arkadaşlar bir de şöyle düşünmeyi deneseniz... Görüyorum ki dezavantajlar kısmında bayramlarda seyranlarda millet tatildeyken çalışmak var.
Peki şöyle düşündünüz mü: Onlar çalışırken de siz tatil yapıyorsunuz! :)
Tamam, meslek yorucu, ama bana helal lokma kazandıran, maaşı böyle yüksek, yorucu olmayan, stressiz bir iş söyleyin... Yok değil mi? İşin dezavantajları sizi yıldırmasın, kötü taraflarından çok iyi taraflarına bakın. O kadar yer geziyorsunuz, insan tanıyorsunuz... Ben de Turizm Otelcilik mezunuyum ve yolculardan yana şikayeti olanlara da şunu söyleyeyim, insanlarla ilgili olan her iş böyle stresli değil mi zaten? Pozitif olun biraz :)

shine dedi ki...

Arkadaslar ben kabın memurluğu gorevinden ayrıldım hatta kaçtım herkes süper olamaz ve yapılan yorumlar bu gorevi yapmayan kisilerin anlamadığı çok açık şahsen ben inşaatta çalısmayı tercih ederim ki o görevide yaptım ben size kısaca özetliyorum yani kabın memurluğu yapmayan insanlara; hem inşaatçı hem avukat hem satış danışmanı hem psikolog hem hemsire hem iletisimci olmak ve bunları yaparken uçuş süresince gerekli kontrolleri yapmak! Sizler için gecen bir saatlik yolculuk bir kabın memuru için 12 saat çalısmaya bedel.. Bilmem anlatabildimmi bunların yanında kaybettiğiniz saglıgınız cabası sizce neden 5 yıl bu ıste çalışan birinin şahitliği kabul edilmiyor ? Çünkü vücudunda tüm vitaminleri eksikten bir meslekte pisikolojn sağlam kalmaz! Hayatını ortaya koyan bu arkadaslara lütfen gereken saygıyı gösterin risk anlamında söylemiyorum ! Yada uçağa bindiginizde tekrar duşunun orada kaç saAt çalışabilirsiniz sorumluluğunuz olmadan..?

Anka dedi ki...

Avukat hanim kabin memurlarini ve hostesleri kiskancligindan oturu bi anlik sinirini belli etmis.Ben restorasyon mezunuyum ve butun gun masa basinda ya da santiyede calisip asgari ucretle terfi etmeyi bekleyerek yasayamam.Hostes olmak istiyorum evet dunyayi geziyosun,goruyosun,insanlar taniyip yuksek maas aliyosun ama calisiyosun! Isin yorulmasi uykusuzlugu sagligi belki insanlarin yazmasi hayatta kalma riski lutfen hicbir is kolay degil. Bu gorevi yapan kadinlarin cogu hem guzel hem
Kulturlu yabanci dil bilen ve yuksek kismi da universite mezunu..

sevcan dedi ki...

şartlar bu kadar zor madem çalışmayın o zaman yaa zorlamı çalıştırıyolar havada hayret bişey radyasyonda kalıyolarmış e kalmak istemiyosan orda çalışmıycan o zaman hayret bişi hahaha herkes birbirinin mesleğine bok atmış yani :D:D maden ocaklarında çalışan işçiler naapsın acaba

sevcan dedi ki...

bence her mesleğin zorlukları var her mesleğin stresi sıkıntısı var.herkes birbirinin mesleğine çamur atmış çok saçma.kabin memurluğunun bu kadar eksisi var madem bu kadar radyasyona maruz kalıyosun bu kadar ölüm tehlikesinin içindesin o zaman o işi yapmazsın olur biter kimse kimseyi bıçak zoruyla çalıştırmıyo bu kadar net ve yalın.o yüzden kimse ben bayramlarda ailemden uzak kalıyorum radyasyona maruz kalıyorum ölüm tehlikesi içerisindeyim deyip acıtasyona ve süpermen havalarına girmesin boş yere.herkes çalışıyo herkes yoruluyo sen kolunda çakma burberry elinde iphone telefonunla reinaya sortie'ye cıstak cıstak eğlenmeye giderken maden işçiside kömür ocaklarında yüzünün karasıyla ekmek derdine düşüyo canı pahasına çünkü yapacak başka mesleği yok.bu kadar kültürlüysen akıllıysan ama bu kadarda nankörsen hostes olmiycaksın gidiceksin otelde garsonluk yapıcaksın lobide müşteri karşılıycaksın hem ölüm riski daha az.herkes ekmeğinin derdinde o yüzden kimse kimseyi küçümsemesin aşağılamasın çok komik.biz insanların çöpçüyede ihtiyacı var bankacıyada hostesede çaycıyada avukatada bilim adamınada doktorada o yüzden meslekleri tartışmak aşağılamak yada bizim işimiz zor yapmayan bilemezlere girmek çok anlamsız.herkes mesleğini kendi tercih eder bu kadar istemiyosanda bırakırsın biter..

Adsız dedi ki...

hosteslik çok zor diye ağlayanlara çok gülüyorum, hele 3000tl alıp greve gidenlere daha çok :))))))))))))))

Adsız dedi ki...

:-):-):-) supersin

Adsız dedi ki...

MERHABA BEN LİSE SON ÖĞRENCİSİYİM ve hostes olmayı çok istiyorum acaba hosteslik konusunda bana yardımcı olabilir misiniz..?? tüm yaazılanları okudum fakat her mesleğin zorlu yanları var onun için hiç önemi yok o şartların benim için,çok istememin herşeyin önüne geçmesi yeterli.türk hava kurumu üniversitesinde sivil havacılık kabin memurluğu bölümü var bu bölüm hosteslik mi oluyor?

Adsız dedi ki...

Çok güldüm yaa ,ölüm riskleri fazlaymis :) senin ölüm riskin arka koltukta oturan bir yolcu ile aynı .madem şikayetçisin yerde devam edeceksin garsonluguna.

Adsız dedi ki...

Ama tabiki yerde seninle aynı işi yapanın pilot ya da zengin koca bulma ihtimali 0 .

Adsız dedi ki...

Evet aslında öyle bir konuşmuşlar ki sanki uçak düşünce bir tek hostesler ölüyor,digerleri güle oynaya iniyor :)

Adsız dedi ki...

Yerde onlarla aynı işi yapanlar asgari ücretle çalışıyor :))

isimsiz dedi ki...

evt cnm bnde o bolumu kazandm kısaca hosteslik o bolumun adı

isimsiz dedi ki...

evt cnm bnde o bolumu kazandm kısaca hosteslik o bolumun adı

Adsız dedi ki...

Tum bu elestirel yaklasim ile zaten aslinda elinizde olmasini cok istediginiz lakin olmayan kedi ciger polemigidir bu yaptiginiz yorumlar. Ben de kabin memuruyum ve hepinizi mesleki saygiya davet ediyorm!!! Maaslarimiz fazlasiyla iyi eger bundan gocunan arkadaslar varsa hiccc gocunmasinlarr cunku mulakat asamalari guzellikle bitmiyor kultur egitim seviyeniz ve dil kabiliyetiniz ve yaptiginiz ise sayginin karsiligini oduyorlar... lutfen kiskanmayin. Artil bu yorumlari okurken kahkaha atiyorum.

Adsız dedi ki...

Ücretlimi acaba thk üniversitesi sivil havacılık kabin hizmetleri