Sizden gelenler

Siz sevgili ziyaretcilerimizden gelen , kabin görevlisi olmak için gönlünü bu işe verenlerden gelen e-postaları'da burada yayınlıyoruz. Sizde düşünce ve görüşlerinizi yazmaktan çekinmeyin lütfen. İşte Bora Çağlar DoĞAR isimli arkadaşımızın e-postası.


Merhaba, Bora Çağlar DOĞAR ben. 1989 doğumluyum, Atatürk Üniversitesi Müzik Bilimleri Bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. Kabin Memuru olmak benim için bir hayal ve bu hayalime gün geçtikçe yaklaştığımı hissediyorum. Liseden beridir hayalim olan bu mesleğe üniveristeyi bitirip askerlik hizmetimi de bitirdikten sonra atılmayı düşünüyorum. Güvenmediğim tek şey ise İngilizcem, 2007 yılında Italya'da Keman üzerine 3,5 ay İngilizce olarak eğitim aldım ve şu anda da İngilizcemi geliştirmeye devam ediyorum.

Floransa'da bir cafede kahve içerken Türkiye'den Floransa'ya tatile gelen iki pilotla tanışmıştım. Zaman geçtikçe iki pilotla yavaştan sohbete girmeye başladık ve çok zevkli bir sohbet oldu. İşte o sohbet sonrasında bu mesleğe atılmakla ilgili kendime daha çok güvenmeye başladım. Keman çalmak benim için ikinci planda kaldı ve liseden itibaren planladığım bu meslek yıllar geçtikçe Üniversite hayatımın son yıllarında da bana "Ben Kabin Memuru olmak istiyorum" dedirtmeyi başardı. Uçakları çok sevdim, uçakta yolcu olmayı da sevdim ve şimdi adım attığım o uçaklarda bir hayat kurmak istiyorum.

İçimde doğuştan gelen bir hizmet aşkı var ve zaman getikçe bu his değişti belirli kurallar çerçevesinde hizmet edebilmenin farkına vardım ister istemez. İşte bu düşüncelerim istediğim bu meslekle yüzleşiyor. Keman çalabilirim, bir müzisyen olabilirim ama sevdiğin değer verdiğin bir mesleği yapmak en güzeli olacak.

Hiç yorum yok: