Thy'den yeni kabin memuru alim ilani

Türk Hava Yolları Kabin Memuru Arıyor (İngilizce ve Mahalli Dil Bilen)

24.12.2008 tarihi itibari ile yeni bir duyuru yayınladı. Buna göre aşagıdaki dillerden birini vede ingilizce bilen adayların başvurması isteniyor.

Ön Koşullar ise şu şekilde:
T.C. Uyruklu olmak.
En az lise mezunu olmak.
Almanca, Arapça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca, Farsça, Flemenkçe, Fransızca, Gürcüce, Hintçe, Hollandaca, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Rumence, Ukraynaca, Portekizce, Rusça, Sırpça, Yunanca, dillerinden en az birini ve İngilizce bilmek.
Erkek adaylar için, işe kabul tarihi itibariyle askerlik hizmeti en az 1 yıl tecilli olmak. (Askerlik hizmetini tamamlamış olmak tercih sebebidir.)
İstanbul ve Ankara ilinde ikamet etmeyi kabul etmek.
Başvuru tarihi itibariyle 01.01.1973 ile 31.12.1989 tarihleri arası doğumlu olmak.
Adli sicil kaydı bulunmamak. (Taksirli trafik suçları hariç)

Sağlık ve Fiziki Koşullar
Bayanlar için 160-180 cm.arası boya sahip olmak.
Erkekler için 170-190 cm.arası boya sahip olmak.
Boy ve kilo arasında uygun farklılıkta olmak. (Ölçümler THY tarafından veya THY’nın belirleyeceği kurum/kuruluşlarca yapılacaktır.)
Sağlık durumu uçuşa müsait olmak. (THY’nin yönlendireceği sağlık kurumlarından sağlık durumunun uygun olduğuna dair rapor almak.)
Herhangi bir engeli bulunmamak.
Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik, sicil yetersizliği ve sağlık nedeniyle ayrılmamış olmak.

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol
Yukarıdaki şartları haiz olan adayların, ilana online olarak (internet üzerinden) başvurmaları gerekmektedir. Ilana online olarak başvuruda bulunan adaylar, başvurusunu eksiksiz olarak tamamlayıp onayladıktan sonra karşılarına aday numarası ve şifre ekranı gelecektir.
İnternet üzerinden başvuru yapan tüm adaylar, alım süreci boyunca katılacakları tüm aşamalara ait bilgi ve sonuçları bu aday numarası ve şifre ile takip edeceklerdir. Bu nedenle sözkonusu aday numarası ve şifrenin özenle korunması gerekmektedir.
Başvuruda bulunan ve gerekli şartları taşıyan adaylara elektronik ortam üzerinden önkayıt tarihi ve yeri bildirilecektir.

Adaylar önkayıt için belirtilecek yere yine belirtilecek tarihte 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı aslı ve sureti, noter onaylı diploma sureti (eğitimini yurtdışında tamamlayanlar için denklik belgesi) ve var ise üçüncü maddede belirtilen dillere ait belge aslı ile şahsen katılacaklardır.
İlan, yeterli görülen sayıda başvuru alınana kadar yayında kalacaktır.

Daha önce herhangi bir şekilde yapılmış tüm başvurular geçersizdir.

Başvuru için : http://www4.thy.com/cv/cvAction.crew?dispatch=1

6 yorum:

skyinsuc dedi ki...

MERHABA

KAMİN MEMURLUĞU BAŞVURU YAPTIM,ANCAK MULAKAT ÖGRENMEK İÇİN TIKLADIGIMDA ADAY NO VE T.C NUMARASI GIRDIĞIMDE YANLIŞ HATASI VERİYOR.BEN ARALIKTA BASVURDUM.KONU İLE İİGİLİ YARDIMLARINI BEKLİYORUM.

en iyi dostlar dedi ki...

daha sırası gelmediginden dolayı o tarihte basvuranları almaya baslayacakları zaman acılacak devamlı takip et sen

Adsız dedi ki...

Herkese Merhaba,

Ben daha önce başvurumu yapmıştım ve şuan 19.02.2009 günü saat 15:00'da ön kayıt için İstanbul'a davet edildim. Ancak benim sorunum şu: Askerliğimi yapmadım ve Eylül 2009'a kadar tecilli.Bu tarihten sonra ise yüksek lisans'a başvurup tecil ettirmek istiyorum yeniden. Bu sorun işe alımda bir problem çıkarır mı? Ana dil seviyesinde İngilizce ve Fransızca biliyorum.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Kolay gelsin.

elif dedi ki...

merhaba nereden başvurular yapımaktadır?

Adsız dedi ki...

mesajda noter tastikli diploma istendiği soylenmiş ben de aralık ayında başvurdum ve ön kayıt için 22 şubatta boy ve kilo ölçümüne gidicem. belgemde sadece diploma fotokopisi gerektiği yazılı bunu belirtmek istedim

Adsız dedi ki...

arkadaşlar benim kardeşim de aralıkta başvurdu ancak iki mülakata çağıdılar daha 3.mülakat a çağırılan varmı