Pegasus Kabin Memuru Üniforma Tasarım Yarışması Sonuçları

Uçuş serbest adı verilen tasarım yarışması PEgasus çalışanlarının, kabin memurlarının üniformalarını tasarlama üzerineydi. İşte sonuçları belli olan yarışmada ödüller verildi.

* Genç ve dinamik havayolu Pegasus’un 1 Nisan’da başlayan kabin memuru üniforması tasarım yarışmasının sonuçları 1 Haziran akşamı The Hall’da düzenlenen bir mini defile ile açıklandı.
* Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Gökçe Ece “denim” kumaştan hazırladığı yarım eldivenli dinamik tasarımıyla birinci oldu.
* Birinci tasarımcı Gökçe Ece’ye ödülünü Pegasus Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı verdi.

Her alanda öncü olan ve çığır açmayı gelenek haline getiren, uçmanın kolay yolu Pegasus yine bir “ilk”e imza attı. Kabin memurlarının yeni üniformaları üniversitelerin moda tasarımı öğrencileri tarafından belirlendi.

1 Nisan tarihinde üniversitelerin moda tasarımı bölümlerinde başlatılan yarışma sonrasında Türk havayolu tarihinde bir devrim yapıldı. Yeni üniformaları üniversitelerin moda tasarımı bölümü öğrencileri hazırladı. Yarışmada 21 farklı öğretim kurumundan 87 tasarım jüri tarafından değerlendirildi.

Yarışmada birinci olan Gökçe Ece 7.500 TL. ve Paris’e 2 kişilik gidiş dönüş uçak bileti, ikinci olan Gülşen Karaboz 5.000 TL. ve Londra’ya gidiş dönüş uçak bileti, üçüncü olan Zehra Betül İpek ise 2.500 TL. ve Bodrum’a gidiş dönüş uçak bileti kazandı.

Denim (kot) kumaştan hazırladığı ilginç üniforma ile dikkat çeken ve birinci seçilen tasarımcı Gökçe Ece “Denim kumaş biraz yeraltı algılanan bir kumaştır. Denim kumaşı yarattığım tasarım sayesinde Pegasus Airlines için yeraltından gökyüzüne çıkarmayı hedefledim” dedi.

Yarışmanın jüri üyeleri arasında moda tasarımcıları Mehtap Elaidi ve Özgür Masur, Pegasus Havayolları kabinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Özsoy ve Pazarlama Müdürü Özlem Ersoylu Mutluer, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Bölümü Yardımcı Doçent Yeşim Bağrışen, organizatör ajans Some Agency Başkanı Mehmet Alişan ve Aşk-ı Memnu dizisi stil danışmanı Deniz Marşan bulunuyor.

Jüri Başkanı Pegasus Kabin Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Özsoy “Pegasus olarak her alanda öncü olmaya çalışan bir havayolu olduğumuz için yeni üniformalarımızı üniversitelerimizin genç tasarımcıları hazırlasın istedik. Kabin ekibindeki arkadaşlarımız da yeni tasarlanacak üniformalarımızla, uçaklarımızda misafirlerimizin karşısına daha dinamik bir imajla çıkacak olmanın heyecanını yaşamaya başladılar. Jürimiz gayet uyumlu çalıştı, son derece modern bir kıyafet seçildi” dedi.

Yarışma sonuçları Beyoğlu’nun popüler mekanlarından The Hall’da yapılan bir mini defile ile açıklandı. Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı böyle bir alanda öncü olmanın gururunu duyduğunu belirterek “Gençlerin önünü açmalıyız, hele konu tasarım olunca bu alanda gençlere öncülük etmek bizim için çok önemliydi” dedi. Yarışmada birinci seçilen tasarımcı Gökçe Ece’ye ödülü Ali Sabancı tarafından verildi.

Mini defilede Pegasus Airlines kabin ekibi mankenlik yaptı, makyajları ise Kryolan Make Up Academy’den Derya Ergün tarafından yapıldı.

Ödül töreni tv.flypgs.com Pegasus TV sayfasından canlı yayınlandı. Tören aynı sitede arşivden tekrar izlenebilir.

Hiç yorum yok: