Pegasus'tan Kotlu Hostes

Pegasus hava yollarının düzenlendigi kabin memuru üniforma tasarımı yarışma sonuçları açıklandı. Buna göre Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Gökçe Ece 'denim' kumaştan hazırladığı yarım eldivenli tasarımıyla ilk sırada yeraldı.

PEGASUS kabin memurlarının yeni üniformaları üniversitelerin moda tasarımı öğrencileri tarafından belirlendi. 1 Nisan tarihinde üniversitelerin moda tasarımı bölümlerinde başlatılan yarışma sonrasında Türk havayolu tarihinde bir devrim yapıldı. Yeni üniformaları üniversitelerin moda tasarımı bölümü öğrencileri hazırladı. Yarışmada 21 farklı öğretim kurumundan 87 tasarım jüri tarafından değerlendirildi. Yarışmada birinci olan Gökçe Ece 7.500 TL. ve Paris'e 2 kişilik gidiş dönüş uçak bileti, ikinci olan Gülşen Karaboz 5.000 TL. ve Londra'ya gidiş dönüş uçak bileti, üçüncü olan Zehra Betül İpek ise 2.500 TL. ve Bodrum'a gidiş dönüş uçak bileti kazandı. Denim (kot) kumaştan hazırladığı ilginç üniforma ile dikkat çeken ve birinci seçilen tasarımcı Gökçe Ece 'Denim kumaş biraz yeraltı algılanan bir kumaştır. Denim kumaşı yarattığım tasarım sayesinde Pegasus Airlines için yeraltından gökyüzüne çıkarmayı hedefledim' dedi.

Müdürlere 'kravatları çıkarın' dedi
GECEYE spor bir kıyafetle takılan Sabancı, 'Rahatlayın. Burada biz bizeyiz. Şirkette değiliz' diyerek müdürlerin kravatlarını elleriyle çıkardı. Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı böyle bir alanda öncü olmanın gururunu duyduğunu belirterek 'Gençlerin önünü açmalıyız, hele konu tasarım olunca bu alanda gençlere öncülük etmek bizim için çok önemliydi' dedi. Yarışmada birinci seçilen tasarımcı Gökçe Ece'ye ödülü Ali Sabancı tarafından verildi.

Sait DURMAZ-İSTANBUL

Hiç yorum yok: