Kapadokya sivil havacilik yuksekokulu

Türk hava yolları kabin memuru alımlarını Kapadokya sivil havacılık yüksekokulu üzerinden yapacak. Kayıtlardan önce bazı özel şartların uygunlugu kontrol edilecek. Bu anlamda 26 ile 29 agustos tarihleri arasında yeterli piskolojik ve fiziksel gereksinimleri taşıyan adayları belirlemek için mülakat yapılacak. Mülakat yeri Nevşehir Kapadokya meslek yüksekokulu Mustafa paşa merkez yerleşkesinde yapılacagı açıklandı. Program için kontenjan ise 80 kişi olacak.

Okul sitesinden alınan açıklama:
Uluslararası sivil havacılık organizasyonları ve kuralları, kabin memuru görev ve sorumlulukları, yolcu ilişkileri, acil durum kuralları, ilkyardım gibi konularda bilgi sahibi, iletişim becerileri yüksek ve yabancı dile hâkim kabin görevlisi açığının yakın gelecekte kapanmayacağı görülüyor.

Türkiye’de uluslararası kurallara uygun bir şekilde kabin eğitimi veren tek kuruluş olan Türk Hava Yolları işbirliği ile kurulmuş olan programımızda, uygulama eğitimleri THY tesislerinde verilecek.

THY eğitimde işbirliğine ek olarak, Kapadokya MYO Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programından mezun olacak öğrencilere beş yıl boyunca istihdam garantisi vermiş bulunmaktadır.

Eğitimini tamamlar tamamlamaz işinin hazır olmasını isteyen gençlerimizi yüksekokulumuza bekliyoruz. *

* Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programı 2010 – 2011 akademik yılında 80 bayan kontenjanla açılmıştır. Programa öğrenci kabulünde havacılık sektörünün meslek için getirdiği özel şartlar aranacaktır. Tercih edilmeden önce kılavuzun ilgili maddesi dikkatle incelenmelidir.

Puan Türü: YGS – 5

Dikey Geçiş yapılabilecek Lisans Programları:
Bu programa ait dikey geçiş bilgileri ÖSYM tarafından henüz açıklanmamıştır.
Kapadokya m.y.o

ilgili linkler:
ögrenci uçak bileti - uçak bileti satışı - uçak bileti ara - onur air uçak bileti - istanbul uçak bileti - kıbrıs uçak bileti - uçak bileti satış - promosyonlu uçak bileti - taksitli uçak bileti
son dakika uçak bileti - ekonomik uçak bileti - atlas uçak bileti - yurtiçi uçak bileti - uçak bileti fiatları

Hiç yorum yok: