Sahte İlanlara Dikkat

Türk Hava Yolları'nda istihdam edilmek üzere personel aradıklarını belirten sahte iş ilanlarına, Türk Hava Yolları engeli.

İnternette ücretsiz seri ilan sitesine ilan veren uyanıklar, Türk Hava Yolları’nda istihdam edilmek üzere kabin memuru ve dispatch (uçuş harekat uzmanı) aradıklarını önü sürerek başvuru sahiplerinden 1.800 TL istedi. THY, site yönetimine anında müdahale ederek başvuru sahiplerinin mağduriyetini önledi.

Bir seri ilan sayfasındaki iş ilanında, Türk Hava Yolları’nda istihdam edilmek üzere kabin memuru ve uçuş harekat memuru alınacağı duyuruldu.
Amatörce hazırlandığı belli olan ilanda, istihdam edilecek personel kısmına ‘uçak koordinatörü hostes’ ifadelerinin yazılması ise dikkat çekti.

Adayların başvurularını ise turkhavayolu@hotmail.com.tr adlı mail yoluyla yapmaları istendi. 4 Haziran tarihinde yayınlanmaya başlanan ilanda, başvuru sahiplerinden 1.800 TL alınacağı da belirtildi.

İlanın yayına girmesinden hemen sonra Türk Hava Yolları, harekete geçti. Umut tacirlerinin oyununu bozmak isteyen Türk Hava Yolları, sözkonusu internet portalı ile irtibata geçti ve ilanın kendileri ile ilgisinin bulunmadığını kaydetti.

THY’den konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Ortaklığımızın tüm iş başvuruları yalnızca www.thy.com.tr adresinden alınmakta olup, bunun dışında herhangi bir web sitesinden yayınlanan, duyurusu yapılan, link verilen vb. ilanlar gerçeği yansıtmamaktadır.” denildi.

1 yorum:

Adsız dedi ki...

bana nasil yardimci ola bilirsinis..
cabine memuru olmak icin.
turkiyede turk hava kurumlarina calismak icin..
ben icin dil sorunu yok ve passaport sorunu da yok. flemence ingilisce fransisca ve turkcem oldugu icin..
dunya capinda is orani ariyorum cabine memuru icin calismak istiyorum.
yavuzsahin80@hotmail.com
bana lutfen yardimci olun kabine personelerine sesleniyorum.
saygilar,

yavuz sahin belcika