THY'e iş başvurusu yapanlara yeni bir sans

THY filosunun büyümesi sonucu özellikle uçucu personel ihtiyacını karşılamak için daha önce başvuru yapıp kilo ve lisan nedeniyle kaybeden adayların tekrar yapacakları iş başvurularının kabul edileceği bildirildi.

Son dönemlerde artan kabin memuru eksikliği başvuru yapıp elenenlere yeniden fırsat doğurdu. THY’nin istihdam sürecinde kilo limiti, ingilizce değerlendirme ve mülakatlarda geçemeyenler tekrar başvuru yapabilecek. Daha önce kilo ve lisan nedeniyle kaybeden adayların tekrar başvuramadığını belirten THY yetkilileri yeni şartları İnternet sitesinde ön koşullar başlığı altında işe alım şöyle duyuruldu:

01.10.2009 – 31.12.2010 arasında THY A.O. kabin memurluğu istihdam süreçlerinde kilo limiti, İngilizce değerlendirme ve mülakat değerlendirmesinde elenen adayların yeni başvuruları kabul edilecek , bunların dışındaki süreçlerde başarısız olmuş veya başarılı olmasına rağmen süreçlere devam etmemiş adayların yeni başvurusu kabul edilmeyecektir."

2 yorum:

Adsız dedi ki...

aralık 2010 da thy kabin memurluğu sınavına girdim ve ilk gün elendim bu alım süreci ben ve benim gibileri kapsıyor mu kadın veya erkek ayrımı var mı ayrıca thy sitesinde herhangi bir açıklama göremedim. bilgilendirirseniz sevinirim. teşekkürler....

zehra dedi ki...

merhabalar daha önce hiç başvuru yapmadım; başvurumu yeni yaptım yabancı dilim zayıf olmasına karşın yabancı dil dışında her konudakendime güveniyorum (Hizmet, güler yüz, diksiyon kilo vs)Seyahat işletmesi mezunuyum 3 yıldır acentada hizmet vermekteyim ve artık bu hizmetin devamını thy gibi köklü bir şirkette devam ettirmek istemekteyim.Havayolu kurumunda hizmet vermek tek hayalim ve şu en önde gelen istegim kabin memurluğu.Şuan merak ettiğim btek şey ingilizce ön planda mı?yanıtsız bırakmazsanız sevinirim